Hotelik Krasnoludki

Sosnówka

to malownicza karkonoska wieś. Jej DOLNA część jest urzekająco rozpostarta nad brzegiem Zbiornika Sosnówka, GÓRNA wije się Pogańską Doliną, zboczami gór niemal po granice Górnego Karpacza.

Właśnie tam, w GÓRNEJ SOSNÓWCE, 600 m.n.p.m. po fascynującej jeździe górską serpentyną czeka na Gości wspaniały HOTELIK KRASNOLUDKI. Gości gotowych przedłożyć klimat i prostotę górskiego hoteliku, tradycyjną polską kuchnię i gościnność,  ponad luksus i szum nowoczesności.

Miłośników ciszy przetkanej szmerem wody i śpiewem ptaków, dla których 2 km do sklepu, 4 km do baru, smażalni, restauracji, czy 7 km do hipermarketu i stacji benzynowej nie są problemem, a synonimem relaksu i wypoczynku.

Hotelik krasnoludki sosnówka

Hotelik Krasnoludki to urocze miejsce z ponad 150-letnią tradycją. Budynek w zabudowie unikatowej szachulcowej. W środku wykończony drewnem i oryginalnymi ręcznymi malowidłami artysty Edwarda Szuttera.  

Otulony wiekowymi świerkami i strumykiem z kaskadą tworzą atmosferę wyjątkową i sielską. 

Zadbamy również o brzuchy naszych gości smaczną domową kuchnia. Po wyczerpujących wędrówkach można wypocząć w wygodnych pokojach z prywatnymi łazienkami.

Posiadamy 32  miejsc noclegowych w 9 pokojach 2, 3, 4, 5- osobowych + 2 pokoje rodzinne z salonem (4-os.). Każdy pokój wyposażony jest w prywatną łazienkę (prysznic, WC, umywalka).

Do dyspozycji gości  Wi-Fi, niestrzeżony parking, miejsce na ognisko i grilla. A dla dzieci huśtawki i piaskownica. W „Krasnoludkach” znajduje się jadalnia z całodobowym dostępem do kawy i herbaty, jak i aneks kuchenny.

Oferujemy darmowy Przewodnik po okolicy z niezbędnymi mapkami, jak i służymy radą w wyznaczaniu ciekawych miejsc i tras do górskich wędrówek. 

HOTELIK KRASNOLUDKI jet wtopiony w bujną przyrodę miejscem doskonałym na bazę wypadową w Karkonosze i do licznych atrakcji turystycznych regionu.

Z hoteliku jest zaledwie:

  • 5 km do Karpacza,
  • 7 km do Parku Wodnego Tropikana,
  • 10 km do Term Cieplice,
  • a na szczyt Śnieżki tylko 15 km.
  • Stąd do Pragi jest 170km , a do Drezna 190 km.

Lokalną atrakcją są: wtulona w sąsiednie zbocze biała rotunda z barokową kaplicą św. Anny i wybijające spod niej Dobre Źródło, z którego woda przynosi ponoć szczęście w miłości 🙂 Na wytrwałych piechurów (po 7 km)  w sąsiedniej Przesiece czeka Wodospad Podgórnej, trzeci co do wielkości w Karkonoszach.